Posted by : Cochise czwartek, 14 lipca 2011Czas podsumować te cztery dni muzyki na węgorzewskim Seven Festival. Zacznę może od nagrody Grand Prix, która w tym roku powędrowała do litewskiego zespołu Freaks On Floor.

Protokół z posiedzenia jury Seven Festival przedstawia się następująco:

W dniu 10 lipca 2011 roku jury w składzie :
- Paweł Kostrzewa
- Mariusz Owczarek
- Robert Sankowski
- Krzysztof Gryz
- Kamil Kalicki
- Michał Kirmuć
- Tomasz Konfederak

Przyznało następujące nagrody brutto:
1. Nagroda Grand Prix – 2 tysiące euro brutto – FREAKS ON FLOOR
2. Nagroda Publiczności – 500 euro brutto – KIND OFF
3. Nagroda Dziennikarzy – 250 euro brutto – YOGA TERROR
4. Nagroda dla Indywidualności Konkursu Głównego – 250 euro brutto – MICHAŁ CHRENKO
5. Nagroda za przekaz artystyczny zawierający treści ekologiczne (muzyka, słowa, scenografia) – 250 euro brutto –NIE PRZYZNANO
6. Nagroda za najlepsze wykonanie w czasie prezentacji jednego utworu „REPUBLIKI” – 250 euro brutto – MARNE SZANSE

Fundatorem nagród rzeczowych:
- Werbel TAMA – FREAKS ON FLOOR
- gitary elektrycznej IBANEZ RG1451 WHP - FREAKS ON FLOOR
jest firma INTERTON.
Dodatkowe nagrody rzeczowe dla najlepszego gitarzysty, basisty i perkusisty ufundowało wydawnictwo TOP GUITAR – BLOOM IS OFF THE ROSE

Jury w Przeglądzie Wojskowych Zespołów Rockowych przyznało I miejsce zespołowi SINHEAD - 2.000 zł brutto – ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz dwa wyróżnienia dla:
- gitarzysty zespołu The Wisent Pawła Barniaka – efekt gitarowy firmy Ibanez
- perkusisty zespołu The Wisent – Adama Jastrzębskiego – stroik do perkusji firmy Tama.Co prawda nie widziałem większości z tych zespołów konkursowych, ale po koncercie Freaks on Floor na dużej scenie mogę się zgodzić z wyborem jury. Cieszy mnie też, że zarówno jedni jak i drudzy nasi sąsiedzi (czyli Yoga Terror i Kind Off) zdobyli nagrody. Integrowaliśmy się do 7:00 rano przy stole ping-pongowym z browarem i to bardzo porządni ludzie. Muzycznie również nie pozostawiają wątpliwości. Należało się im i cieszy mnie, że się udało.

Jak podaje oficjalna strona SF:

Na festiwalu pojawiły się także prestiżowe, międzynarodowe organizacje jak WWF i Amnesty International, która zebrala ponad tysiąc podpisów pod petycją dla Zmiciera Daszkiewicza. W trosce o dobro naszej planety w tym roku, przy współpracy z Aeris Futuro, Seven Festival będzie wydarzeniem zero emisyjnym, oddając cały wykorzystany podczas koncertów tlen. Węgorzewska impreza bierze też udział w promocji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Uczestnicy festiwalu mieli możliwość poznania i spróbowania Mazurskich potraw regionalnych, które prezentowane były w ramach projektu „Promocja produktów regionalnych w ramach festiwalu w Gminie Węgorzewo” dofinansowanego przez unię Europejską.

Przez cały festiwal promowane były zachowania proekologiczne. Przed rozpoczęciem koncertów zorganizowana została akcja sprzątania brzegów jeziora Święcajty przez uczestników festiwalu, a podczas koncertów działała ekostrefa Żubra gdzie można było wymienić zebrane na placu kufle po piwie na nagrody. Każdy kto odbierał nagrodę musiał zagłosować na Mazury Cud Natury.

To były świetne dni spędzone na mazurach. Zarówno pogoda dopisała (padało na początku trochę i w poniedziałek po festiwalu) jak i ludzie. Przekrój osobowości był bardzo duży, ale z każdym z kim rozmawiałem mogłem się dogadać. Wiele znajomości, wiele doświadczeń i dużo dobrej muzyki.

Patrząc na poprzednie edycje trzeba przyznać, że wyglądały lepiej jeśli chodzi o skład zespołów. W tym roku było bardziej metalowo (szczególnie zagraniczne gwiazdy). Może za rok sytuacja ulegnie zmianie. Festiwal 2012 ma odbywać się też w całkiem innym miejscu. Główna scena ma być blisko pola namiotowego!

Pozostaje tylko czekać na Seven 2012!
Do zobaczenia za rok.

Paweł "Kociak" Kociszewski

Popular Post

Blogger templates

Paweł "Cochise" Kociszewski. Fotografia koncertowa/muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Flickr

- Copyright © FotoFosa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -