Posted by : Cochise sobota, 12 czerwca 2010


Czternasty Piknik Naukowy odbył się w tym roku w parku im. Rydza-Śmigłego. Ponad sto namiotów, różne atrakcje, pokazy i koncerty. Tym przyciągało Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Przez cały dzień do godziny 21:00 można było zwiedzać teren "miasteczka piknikowego". W każdym namiocie inne atrakcje i najróżniejsze ciekawostki ze świata nauki.

Odwiedzający to głównie rodziny z dziećmi. Młodzi "fani nauki" czasami mieli lepsze rozrywki niż zwiedzanie stoisk ...

Byli jednak jeszcze młodsi...

Ci, którzy zgłodnieli odwiedzali mini-gastronomię. Serwowano kiełbaski z grilla.


Dorośli schodzili też często do ogródka piwnego...

Pod koniec dnia na głównej scenie pojawiły się zespoły. Między innymi All Sounds Allowed, którego członkowie w niekonwencjonalny sposób wykorzystywali narzędzia do robót domowych w celach bardziej muzycznych.

A na koniec dnia - gwiazda wieczoru, czyli Afrokolektyw. Zespół zagrał niestety tylko 20 minut.


Nad wszystkim czuwał:

Piknik Naukowy odbył się po raz czternasty. Partonowali mu Polskie Radio i Centrum nauki Kopernik. Wielki teren zapełniony po brzegi stoiskami mającymi na celu przybliżyć ludzi do nauki i pokazać, że fizyka, czy matematyka nie są takie straszne. Bardzo fajna zabawa dla rodzin z dziećmi. Nie wiem jak dla innych, ale myślę, że dość ciekawie się działo w parku im. Rydza-Śmigłego. Kolejna edycja - za rok!

XIV Piknik Naukowy, Warszawa

Popular Post

Blogger templates

Paweł "Cochise" Kociszewski. Fotografia koncertowa/muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Flickr

- Copyright © FotoFosa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -