Posted by : Cochise niedziela, 20 czerwca 2010


Szwedzka legenda hard rocka nawiedziła w tym roku warszawskie Wianki. Zespół Europe zaczął grać około 22.30 i dał niezwykły i zaskakujący show. Wcześniej zagrał brytyjski Kosheen i Muniek Staszczyk (zdjęcia post dalej).
Do tej pory zespół istniał w Polsce wyłącznie dzięki kawałkowi "The Final Countdown", ale po jestem przekonany, że po tym koncercie większość ludzi, którzy słyszeli na żywo Europe, sięgnie po inne utwory, a nawet całe krążki zespołu. Mnie zaskoczyli bardzo pozytywnie - szczególnie utworami z nowej płyty, której szczerze mówiąc niestety jeszcze nie przesłuchałem.
Pojawiły się utwory z nowej płyty (z roku 2009 o nazwie "Last Look At Eden"), jak i również ze starszych krążków. Najbardziej oklaskiwane były utwory z "The Final Countdown". Widać różnicę pomiędzy pierwszym, a ostatnim longplayem, szczególnie w warstwie muzycznej. Nowe utwory są cięższe, z bardziej rasowym brzmieniem gitary (mi bardziej takie przypadło do gustu).
Jak się okazało... Panowie mają w sobie jeszcze dużo rock'n'rollowej mocy. Wokalista Joey Tempest podczas utowru "Rock The Night" zeskoczył ze sceny i podbiegł do widzów w pierwszych rzędach przy barierkach. Podawał ręce, ludzie go dotykali, po czym przeszedł przez środkowy rząd barierek prowadzących do reżyserki i zawisł na jej rusztowaniu. Rzadko kiedy na dużych koncertach dzieją się takie rzeczy. W trakcie tego kawałka znalazło się miejsce na wstawkę "Heaven&Hell". Zapewne ku pamięci Dio.


Tempest próbował też zyskać uznanie publiczności próbami wymawiania zdań po polsku, takich jak "Piękne miasto", "Piękne kobiety", czy "Zajebiście". Nawet mu to poprawnie wyszło, czym zaskarbił sobie sympatię warszawiaków (no i nie tylko, bo byli ludzie z innych miast, a nawet krajów).

Było wszystko czego mogliśmy się spodziewać i nawet więcej. Zagrali swoje największe przeboje, pokazali, że mają jeszcze coś do powiedzenia na rockowej scenie i ogólnie rzecz biorąc był to kawał dobrej muzyki. Mi się podobało.
Setlista:
Prelude
Last Look At Eden
Love is Not The Enemy
Superstitious
Gonna Get Ready
Scream of Anger
Sign of The Times
The Getaway Plan
No Stone Unturned
Carrie
Let The Good Times Rock
Optimus (John Norum cover)
Seventh Sign
New Love in Town
Start From The Dark
Cherokee
Rock The Night (z utworem Heven&Hell dla Dio)

Bis:
The Beast
The Final Countdown

PS. Zdjęcia robione niestety z tłumu, bo (sam nie wiem dlaczego) nie załatwiłem sobie fotopassa. Jakieś takie moje głupie zaniedbanie. Wręcz porażająco głupie.

Europe, Wianki 19 czerwca 2010, Warszawa

Popular Post

Blogger templates

Paweł "Cochise" Kociszewski. Fotografia koncertowa/muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Flickr

- Copyright © FotoFosa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -